
Philip
43 år, København
Jeg har i de seneste ca 10 år medvirket i en lang række reklameproduktioner til tv, web, b-2-b og kampagner for både danske virksomheder som MÆRSK, GN ReSound, Nilfisk, ATP og PFA samt internationale som IKEA, Fiat, Nordea, NTT Data (Japan) og Hermann Memorial (USA), herunder en del i hovedrollen.
Desuden har jeg lavet fotoshoots til web, instore og b-2-b og haft mindre roller i tv-serier (Badehotellet, Klovn m.fl. til TV 2) samt i dokumentarer (Historien om Danmark, Frederik IX, Kærlighedens Laboratorium m.fl. til DR).
Ved siden af mit job som securitymedarbejder i Københavns Lufthavn underviser jeg et rytmisk kor og bruger desuden tid på mine andre interesser, som er musik, sangskrivning og standup comedy.
Jeg er altid velforberedt og imødekommende, elsker nye udfordringer og at være blandt kreative mennesker.